Konkurs Piosenki Angielskiej Szansonada 2017, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów z województwa lubelskiego, został zorganizowany po raz ósmy przez ZSO Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach

We wtorek 21 listopada 2017r., po uroczystym otwarciu imprezy, rozpoczęła się część konkursowa. 70 uczestników walczyło o laur zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych:

• 10-12 lat (klasy 4-6 szkoły podstawowej),
  • 13-15 (klasy 7 szkoły podstawowej oraz gimnazja,
  • 16+ (szkoły ponadgimnazjalne).

Młodych artystów  dopingowała widownia składająca się z uczniów ZSO nr 2 w Puławach, opiekunów i rodziców wokalistów. Na młodzież, która przybyła na konkurs nie tylko z puławskich szkół, ale również z Lublina i takich miejscowości jak: Nałęczów, Wąwolnica, Leśce, Annobór, Palikije, Żabia Wola, Samoklęski, Ryki, Sobieszyn, Pożóg, Żyrzyn, Janowiec, Kamionka, Piotrowice, Bobrowniki, Dęblin czy Końskowola czekały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz słodka niespodzianka

Około godziny 14:30 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez sponsorów: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach – głównego organizatora, sponsora i pomysłodawcę dzisiejszego konkursu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach, Szkołę Językową ABC School of English, Wydawnictwo Oxford,  Sklep Komputerowy „Net Com”, Wypożyczalnię gier planszowych ”Grajdołek” , Biuro podróży My Travel Puławy oraz Agencję Reklamową Multimedia.

Jury składające się m.in z nauczycieli, którzy zgłosili swoich podopiecznych do konkursu wyłoniło laureatów, którzy zajęli I, II i III miejsce w swojej grupie wiekowej.

W kategorii: Szkoła Podstawowa

I miejsce zajęła Amelia Bakalarz – uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej w Opolu Lubelskim, która wykonała piosenkę Tiny Turner – ‘Simply the best’

II miejsce zajęły ex aequo tercety: Wanessa Klempka, Gabriela Jędrusiak, Milena Kowalik – uczennice klasy 6 Szkoły Podstawowej w Osinach wykonujące piosenkę Beyonce – ‘Naughty Boy’ oraz Nadia Krasińska, Paulina Próchniak, Magdalena Madejczyk – uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej w Końskowoli, które zaśpiewały piosenkę Clean Bandit – ‘Rather be’.

III miejsce zajęła Klaudia Wójtowicz – uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej w Samoklęskach, która zaśpiewała piosenkę ‘Hallelujah’ z repertuaru Leonarda Cohena.

W kategorii: klasy 7 SP i Gimnazjum

I miejsce zajęła Aleksandra Maciejewska – uczennica klasy 2 Gimnazjum w Szkole Podstawowej w Nowodworze wykonująca piosenkę ‘Sound of Silence’  Dami Im.

II miejsce zajęły Iga Pyśkiewicz i Agata Zając – uczennice klasy 7 w Szkole Podstawowej nr 2 w Puławach, które zaśpiewały piosenkę ‘You raised me up’ Secret Garden.

III miejsce zajęły Dominika Wiejak i Julia Bil-Traciłowska uczennice Gimnazjum w ZSO nr 1 w Puławach, które wykonały piosenkę ‘When we were young’ z repertuaru Adele.

W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Hannie Baranowskiej, Elizie Mitule – uczennicom klasy II Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie oraz Lidii Bielawskiej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie.

W kategorii: Szkoła Ponadgimnazjalna

I miejsce zajęła Ewa Wojtowicz – uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Lublinie, która wykonała piosenkę Whitney Houston ‘When you believe’

II miejsce zajęła Paulina Król – uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w ZSO nr 1 w Puławach wykonująca piosenkę Alicii Keys ‘No One’

III miejsce zajęła Aleksandra Skoczek – uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Puławach, która zaśpiewała piosenkę ‘Symphony’ z repertuaru Clean Bandit.

W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Mai Różańskiej – uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w ZSO nr 2 w Puławach za wykonanie piosenki ‘Somebody to love’ Queen.

Nagroda ufundowana przez Dyrektora ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach, w tym roku powędrowała do Mai Różańskiej , natomiast Nagroda Dyrektora PCDZN w Puławach została przyznana Markowi Gągale – uczniowi ZSO w Sobieszynie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy a sponsorom Konkursu jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe nagrody.