11 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach odbył się Konkurs Recytatorski English Words Out Loud, który został zorganizowany we współpracy z Powiatowym Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach.

Głównym celem konkursu było propagowanie idei uczenia się języka angielskiego oraz poszerzania wiedzy o krajach anglojęzycznych przy wykorzystaniu różnorodnych tekstów literackich. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie repertuaru z zakresu literatury krajów anglojęzycznych, pochodzącego z dowolnego okresu literackiego.

W konkursie wzięło udział 27 uczestników z całego województwa, którzy recytowali nie tylko utwory poetyckie, ale również obszerne fragmenty prozy. Uczniowie walczyli o laur zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych.

Dzięki hojnemu wsparciu szkoły, PCDZN w Puławach oraz głównych sponsorów imprezy: Wydawnictwa Oxford oraz puławskiej szkoły językowej ABC School of English wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy każdej kategorii wspaniałe nagrody. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice z klas 1abd

Decyzją Jury zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii: klasy 6 szkoły podstawowej

I miejsce zajęła Natalia Chruściel – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Łukowie, która recytowała wiersz pt. ‘Parent-Free Zone’ (B. Moses)

II miejsce zajęła Alicja Tarczyńska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach, która zaprezentowała utwór pt. ‘Please Mrs Butler’ (A. Ahlberg)

III miejsce zajęła Natalia Dyjak – uczennica Zespołu Szkół w Ulan-Majoracie, która przedstawiła fragment powieści ‘Anne of Green Gables’ (L. M. Montgomery)

W kategorii: klasy 7 szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum

I miejsce zajął Damian Jagiełło – uczeń Szkoły Podstawowej w Wojsławicach Kolonii, który zaprezentował fragmenty utworu pt. ‘The three sillies’ (J. Jacobs)

II miejsce zajęła Małgorzata Wasilewska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach, która recytowała wiersz pt. ‘Heaven on Earth’ (J. Knight)

III miejsce zajęła Wiktoria Tarka – uczennica ZSO nr 1 w Puławach, która deklamowała fragment powieści ‘The Secret Garden’ (F. H. Burnett)

W kategorii: klasy III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce zajęła Zuzanna Rusek – uczennica I LO w Puławach, która przedstawiła wiersz pt. ‘Rotten to the Core’ (J. B. Persson)

II miejsce zajęła Emilia Walasek – uczennica ZSZ nr 2 w Rykach, która recytowała wiersz pt. ‘The Witches’ (Roald Dahl)

III miejsce zajęła Maja Różańska – uczennica ZSO nr 2 w Puławach, która zaprezentowała wiersz ‘Daffodils’ (W. Wordsworth)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!